Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
panel

Pierwszy Transport do KL Auschwitz*

Email Drukuj PDF

transport13 czerwca 1940 roku z więzienia w Tarnowie hitlerowcy wyprowadzili 753 więźniów. W trakcie pobytu w łaźni, w drodze na dworzec kolejowy oraz z samego dworca uciekło lub zostało wycofanych z tej grupy 25 osób.

14 czerwca 1940 roku hitlerowcy deportowali do nowo utworzonego niemieckiego obozu Auschwitz pozostałą grupę 728 Polaków, głównie młodych ludzi, harcerzy, studentów, członków podziemnych organizacji niepodległościowych, żołnierzy kampanii wrześniowych 1939 roku, którzy próbowali się przedrzeć na Węgry do powstającej tam Armii Polskiej.

Pociąg z pierwszym transportem Polaków wyjechał w godzinach porannych z Tarnowa. Gdy pociąg zatrzymał się na peronie w Krakowie, więźniowie usłyszeli z megafonów informację o zdobyciu Paryża przez armię hitlerowską. W godzinach popołudniowych 14 czerwca 1940 roku pociąg wjechał na rampę w pobliżu budynków monopolu tytoniowego w Oświęcimiu. Wśród bicia zapędzono pierwszych więźniów  KL Auschwitz do pomieszczeń w podziemiach, ponieważ obóz nie był jeszcze przygotowany na przyjmowanie transportów.

 

 

Numer obozowy

Imię i nazwisko więźnia

Data i miejsce urodzenia

Losy więźnia

31

Stanisław RYNIAK

21.11.1915 Sanok

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg, gdzie został wyzwolony

lista

32

Czesław GIL

02.11.1920 Jarosław

Zginął w Auschwitz 10 maja 1943 roku

lista

33

Jan TEICHMAN

02.01.1916 Jarosław

W 1942 roku przeniesiony do więzienia w Przemyślu; przeżył wojnę

 

34

Antoni RYCHŁOWSKI

13.09.1923 Adamówka koło Sieniawy

W 1943 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

lista

35

Mieczysław CIEPŁY

26.07.1920 Przemyśl

Zginął w Auschwitz 5 czerwca 1942 roku

lista

36

Mieczysław POPKIEWICZ

13.09.1922 Cieszanów

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

37

Tadeusz SZWED ( lub SCHWED)

03.05.1922 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald, dalsze losy nieznane

lista

38

Sławomir BŁONAROWICZ

1919 Radymno

Zginął w Auschwitz

lista

39

Czesław MARCINKO

04.08.1923 Radymno

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg, gdzie został wyzwolony

 

40

Bogdan WNĘTRZAK (po wojnie używał nazwiska WNĘTRZEWSKI)

02.12.1919 Kielce

W 1944 roku przeniesiony do KL Dachau, gdzie został wyzwolony

lista

41

Wendelin KOZIŃSKI

22.10.1905 Mogilno

Zginął w Auschwitz 28/29 stycznia 1942 roku

lista

42

Jan LEWICKI

25.03.1916 Brno

W 1941 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

43

Tadeusz ZALESKI

26.10.1920 Kraków

Przeniesiony do więzienia w Krakowie, a następnie do KL Płaszów; przeżył wojnę

lista

44

Roman TROJANOWSKI

29.01.1922 Żydaczów

1 kwietnia 1942 roku zwolniony z Auschwitz

 

45

Adam BEKER

1921 Rawa Ruska

Zginął w Auschwitz w listopadzie 1940 roku

 

46

Feliks WALENTYNOWICZ

23.05.1908 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

lista

47

Józef PAZDRO

28.06.1912 Dębica

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

lista

48

Jan ZACHEMSKI

Brak informacji

Zwolniony z Auschwitz; w 1944 roku wywieziony do KL Flossenbürg, gdzie zginął 10 kwietnia 1945 roku

 

49

Marian TOLIŃSKI

23.03.1915 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

50

Włodzimierz GARGUL

01.01.1912 Kraków

Przeżył wojnę

lista

51

Stefan CHOCHOL

03.07.1920 Dobra

Przeżył wojnę

lista

52

Mieczysław HANEK

09.09.1916 Kraków

Zginął w Auschwitz 19 marca 1941 roku

lista

53

Józef JELEŃ

Brak informacji

Przeżył wojnę

 

54

Augustyn KASPIERKIEWICZ

01.05.1916 Rybna

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

lista

55

Jan PIERZCHAŁA

15.05.1921 (brak danych o miejscu urodzenia)

W 1943 roku przeniesiony do KL Płaszów; przeżył wojnę

lista

56

Jan SWORZEŃ

17.05.1911 Kraków

Zginął w Auschwitz 6 stycznia 1943 roku

 

57

Stanisław TABOR

24.02.1915 Kraków

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

lista

58

Tadeusz SIEPRAWSKI

16.09.1920 Prądnik Biały

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

59

Roman GRABOWSKI

04.09.1913 Helenówek

Zginął w Auschwitz 20 września 1942 roku

lista

60

Ryszard MATUSZEWSKI

Brak informacji

Przeniesiony do KL Buchenwald, wojnę przeżył

lista

61

Jerzy BOGUSZ

27.09.1921 Nowy Sącz

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

lista

62

Zygmunt WACHOWSKI

17.09.1919 Nowe Miasto koło Torunia

W 1941 roku przeniesiony do Stalagu w Toruniu, wojnę przeżył

lista

63

Jan LUPA

31.12.1913 Konina

Zginął w Auschwitz 30 marca 1943 roku

lista

64

Stanisław STASZEL

08.05.1891 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 5 marca 1942 roku

lista

65

Stanisław KOCJAN

15.11.1916 Kraków

Zginął w Auschwitz 2 lutego 1943 roku

lista

66

Jan ZIĘBA

10.12.1917 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; dalsze losy nieznane

 

67

Henryk BEDNARSKI

1885 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Dachau; zmarł po wyzwoleniu tego obozu w 1945 roku

 

68

Wiesław MACIEJKO

24.06.1918 Tarnów

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

69

Stanisław MALIŃSKI

23.01.1923 Tarnów

Zbiegł z Auschwitz 9 września 1944 roku

lista

70

Jan URBAŃCZYK

12.10.1911 Lubeck

Zwolniony z Auschwitz 12 marca 1942 roku

lista

71

Zbigniew MATYS

28.10.1922 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 15 stycznia 1941 roku

lista

72

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

73

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

74

Jan JAREMKO

25.05.1912 Skawina

Brak informacji

lista

75

Tadeusz KASPRZYCKI

03.10.1916 Zakopane

Zginął w Auschwitz 3 grudnia 1941 roku

lista

76

Eugeniusz KRZCIUK

27.10.1917 Luszowice

Zginął w Auschwitz 3 marca 1943 roku

 

77

Tadeusz PIETRZYKOWSKI

08.04.1917 Warszawa

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

78

Józef JUROSZEK

Bark informacji

Brak informacji

 

79

Jerzy PILCH

Bark informacji

Przeżył

 

80

Władysław WOLKO

31.05.1918 Wieruszów

Przeżył

lista

81

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

82

Ludwik GRĄZ

16.09.1921 Charzewice

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

83

Stanisław BONART

Bark informacji

Przeżył

lista

84

Stanisław BABIARZ

8.05.1916 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1943 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

lista

85

Eugeniusz MŚCISZ

28.08.1894 Lwów

Przeżył

 

86

Antoni OSTROWSKI

23.08.1900 Nisko

Zwolniony z Auschwitz 14 kwietnia 1942 roku

lista

87

Jan LEWANDOWSKI

29.10.1913 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

lista

88

Zygmunt SOBOLEWSKI (po wojnie Siegmund SHERWOOD)

11.05.1923 Toruń

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

lista

89

Kazimierz ANDRYSIK

31.12.1908 Żabno

Zbiegł z Auschwitz 13 lipca 1944 roku; przeżył

lista

90

Stanisław WĘGRZYNOWSKI

22.12.1890 Posada Zarszyńska

W 1940 roku przeniesiony do KL Dachau, gdzie zginął 21 marca 1941 roku

 

91

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

92

Feliks MYŁYK

03.02.1913 Chorzów

Zwolniony z Auschwitz 16 października 1944 roku

lista

93

Antoni OSTROWSKI

17.06.1904 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

lista

94

Stanisław ŻURAWSKI

12.08.1910 Charzewice

Zginął w Auschwitz w 29 października 1940 roku

 

95

Edward GOLIK

14.12.1912 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Neuengamme, gdzie zginął

lista

96

Wacław LUTYŃSKI

27.07.1906 Ożarów

W 1941 roku przeniesiony do KL Dachau

lista

97

Stanisław MIROCHNA

01.11.1910 Bochnia

Zginął w Auschwitz w 13 czerwca 1943 roku

 

98

Mieczysław CIAPAŁA

03.07.1921 Kraków

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

99

Jan KOWALSKI

23.03.1879 Krzywaczka

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; gdzie został wyzwolony

 

100

Roman GABRYSZEWSKI

28.06.1898 Bóbrka

W 1943 roku przeniesiony do KL Buchenwald; zginął

lista

101

Józef CHRAMIEC-CHRAMIOSEK

20.10.1910 Zakopane

Zginął w Auschwitz w 24 sierpnia 1942 roku

 

102

Kazimierz SMAGAŁA

Brak informacji

Przeżył wojnę

 

103

Romuald KULIG

10.10.1898 Zakopane

Wywieziony 28 lipca 1941 roku do zakładu eutanazyjnego w Sonnenstein, gdzie zginął

 

104

Tadeusz NIEMCEWICZ

27.06.1919 Sieprawa

Zginął w Auschwitz w 18 lutego 1941 roku

 

105

Apolinary KULIG

14.06.1906 Zakopane

Zginął w Auschwitz w 11 grudnia 1940 roku

 

106

Jan KRZYSIAK

23.07.1914 Zakopane

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

 

107

Stanisław MRÓZ

15.11.1888 Zakopane

Zginął w Auschwitz w 15 kwietnia 1942 roku

 

108

Kazimierz KWAŚNIEWSKI

21.01.1921 Kraków

Zginął w Auschwitz w 4 lutego 1943 roku

 

109

Longin HEJKA

27.03.1921 Lubawa

Zwolniony z Auschwitz 4 marca 1942 roku

 

110

Stanisław DZIEŻA

04.09.1885 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz w 11 listopada 1941 roku

 

111

Tadeusz ORŁOWSKI

10.02.1919 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zwolniony z Auschwitz 19 września 1941 roku

 

112

Aleksander KOŁODZIEJCZYK

21.01.1914 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

113

Kazimierz PODGÓRSKI

25.08.1922 Kraków

Przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

114

Henryk MÜLLER

04.03.1920 Poznań

Brak informacji

 

115

Kazimierz JARZĘBOWSKI

22.01.1906 Poznań

20 maja 1943 roku zbiegł z Auschwitz; ujęty, rozstrzelany w Auschwitz 20 sierpnia 1943 roku

 

116

Mieczysław ALBIN

07.06.1920 Kraków

W 1943 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

117

Władysław STACHOWICZ

28.02.1900 Oblekon

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; zginął w czasie ewakuacji tego obozu

 

118

Kazimierz ALBIN

30.08.1922 Kraków

27 lutego 1943 roku zbiegł z Auschwitz; przeżył wojnę

 

119

Zygmunt WÓJTOWICZ

03.05.1921 Kraków

Przeniesiony do KL Dachau; przeżył wojnę

 

120

Edmund JASZKOWSKI

06.12.1923 Częstochowa

Zginął w Auschwitz w 29 sierpnia 1941 roku

 

121

Józef PACZYŃSKI

29.01.1920 Łękawica

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

122

Józef SZYMCZAK (po wojnie SZYMAŃSKI)

17.03.1920 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1943 roku przeniesiony do KL Bergen-Belsen; przeżył wojnę

 

123

Ryszard SZELECHOWSKI

Brak informacji

Brak informacji

 

124

Tadeusz PIETRUKOWICZ

10.10.1919 Warszawa

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

125

Władysław MAZUR

06.08.1914 Modlnica

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, a następnie do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

126

Kazimierz ŚWIERCZYŃSKI

13.02.1922 Grójec

Zginął w Auschwitz w 11 lutego 1941 roku

 

127

Józef SIKORA

Brak informacji

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen

 

128

Jan PARADYSZ

11.12.1884 Korczyn

Zginął w Auschwitz w 7 czerwca 1941 roku

lista

129

Edward DRZAŁ

27.07.1917 Rzeszów

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

130

Jan BRZOSTOWICZ

18.04.1918 Brzosty

Zginął w Auschwitz w 22 czerwca 1942 roku

 

131

Antoni GROSSMAN

13.06.1921 Kolbuszowa

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

132

Stanisław BARAŃSKI

04.05.1921 Dynów

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

133

Stanisław SZPUNAR

15 (lub 19).01.1923 Rzeszów

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Buchenwald, następnie trafił do KL Bergen-Belsen, gdzie doczekał wyzwolenia

 

134

Zygmunt CHOROSZY

08.10.1920 Rzeszów

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

135

Jan PILARZ

05.12.1922 Grudziądz

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

 

136

Jan GRĘBOCKI

25.06.1908 Nowogród

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

137

Sławomir KALUS

10.10.1911 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

138

Bolesław JANKOWIAK

06.10.1917 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie zginął 30 lipca 1942 roku

 

139

Jan BRYS

24.09.1912 Domaradz

Zginął w Auschwitz w 4 kwietnia 1942 roku

 

140

Eugeniusz CYBA

07.12.1921 Sosnowiec

W 1944 roku przeniesiony do KL Ravensbrück; przeżył wojnę

 

141

Rafał STASZEWSKI

25.09.1921 Dziekanka-Gniezno

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

 

142

Jerzy MUCHOWICZ

27.01.1923 Kraków

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

143

Tadeusz NOWICKI

13.11.1921 Bydgoszcz

Zginął w Auschwitz w 3 lutego 1941 roku

 

144

Jan KAPUŚCIŃSKI

11.06.1921 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

 

145

Zygmunt BENIKAS

09.07.1912 Pińczów

Wyzwolony w Auschwitz

 

146

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

147

Jan GORCZYŃSKI

02.02.1916 Strzemieszyce

W 1943 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

148

Kazimierz STAROSTKA

Brak informacji o dacie urodzenia, urodził się w Przemyślu

Zwolniony z Auschwitz

 

149

Jan ŁABNO

07.11.1909 Wiśniowa

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

150

Kazimierz OSTROWSKI

28.05.1907 Rzeszów

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen

 

151

Florian BAR

05.05.1906 Husów

Zginął w Auschwitz w 18 czerwca 1942 roku

lista

152

Stanisław CHOJNACKI

06.01.1908 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

153

Stanisław FRANK

Brak informacji

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

 

154

Kazimierz SZCZERBOWSKI

08.01.1917 Zakopane

Zwolniony z Auschwitz 9 października 1941 roku

 

155

Franciszek WANDZILAK

06.10.1916 Nowy Sącz

Zginął w Auschwitz w 12 listopada 1942 roku

 

156

Zenon FRANK

10.08.1913 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

157

Edward PUTA

Brak informacji

Zginął w Auschwitz w 28 listopada 1941 roku

 

158

Edmund PAWLISZYN

02.02.1918 Bolechów

Zginął po ewakuacji z Auschwitz w styczniu 1945 roku

 

159

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

160

Bronisław NOWAK

13.09.1893 Szamotuły

Zginął w Auschwitz w 10 września 1942 roku

 

161

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

162

Edward KONDRATUK

14.03.1923 Szamotuły

Zginął w Auschwitz w 21 sierpnia 1942 roku

 

163

Stanisław WARZEL

11.10.1923 Rzeszów

Zginął w Auschwitz w 1940 roku

 

164

Zygmunt KASIA

22.07.1918 Chopron

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

 

165

Teofil PIELA

14.12.1917 Łańcut

Zginął w Auschwitz 11 maja 1942 roku

 

166

Naftali SACK

19.07.1919 Rzeszów

Zginął w Auschwitz w 1940 roku

 

167

Czesław SOWUL

23.01.1912 Suwałki

W 1944 roku przeniesiony do KL Ravensbrück; przeżył wojnę

 

168

Józef JÓZEFIAK

01.11.1922 Łódź

Zginął w Auschwitz w 1944 roku

 

169

Stefan SZCZUREK

Brak informacji

Zginął w Auschwitz w 1942 roku

 

170

Alfred WILK

10.05.1910 Łódź

Zbiegł z Auschwitz przed wyzwoleniem obozu

 

171

Michał KRASKA

Brak informacji

Brak informacji

 

172

Kazimierz ŚMIGRODZKI

03.05.1912 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Gross-Rosen, gdzie zginął w 1944 roku

 

173

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

174

Bolesław PONCYLIUSZ

22.03.1916 Piaseczno

Zginął w Auschwitz 13 lutego 1943 roku

 

175

Edmund SZYMANEK

29.09.1918 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

176

Czesław JAŚKIEWICZ

03.10.1912 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

177

Marian JAWORSKI

20.03.1912 Czortków

Przeniesiony do KL Dachau; przeżył wojnę

 

178

Tadeusz SROGI

10.01.1919 Sanok

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; wojnę przeżył

 

179

Marian KAJDASZ

26.01.1922 Odolanów

Zginął w Auschwitz 31 października 1942 roku

 

180

Zdzisław MICHALAK

07.06.1920 Ostrów Wielkopolska

Zbiegł z Auschwitz 13 lipca 1944 roku; wojnę przeżył

 

181

Zbigniew FIAŁEK

14.04.1922 Nowy Sącz

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

 

182

Bronisław WAJDA

12.11.1920 Dąbrówka

W 1943 roku przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie doczekał wyzwolenia

 

183

Bronisław CYNKAR

19.06.1920 Haczów

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

 

184

Julian (lub Juliusz) WYKUS

26.08.1911 Krzywe

Przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie zginął 24 października 1942 roku

 

185

Zenon KOSTKA

13.12.1917 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 19 czerwca 1942 roku

 

186

Adam NAHURSKI

06.12.1919 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

187

Bogusław MIGACZ

17.11.1917 Nowy Sącz

Zwolniony z Auschwitz 22 maja 1941 roku

 

188

Mieczysław DEMBOWSKI

19.11.1920 Nowy Sącz

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

189

Jerzy BIELCZYK

03.04.1918 Nowy Sącz

Zwolniony z Auschwitz 5 listopada 1941 roku

 

190

Adolf DRWIĘGA

05.06.1922 Glinnik koło Gorlic

Zwolniony z Auschwitz 19 września 1941 roku

 

191

Henryk SIENIAWSKI (po wojnie DAGERLIT)

25.10.1916 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

192

Józef BODZIONY

Brak informacji o dacie urodzenia, urodził się w Nowym Sączu

Zginął w Auschwitz w 1942 roku

 

193

Stanisław FURDYNA

02.04.1916 Tuszów

Zbiegł z Auschwitz 9 września 1944 roku i przyłączył się do partyzantów działających na terenie przyobozowym; zginął w walce 3 grudnia 1944 roku

 

194

Eugeniusz OBOJSKI

13.09.1920 Warszawa

Zginął w Auschwitz 25 stycznia 1943 roku

 

195

Antoni BODZIONY

03.12.1919 Zbyszyce

Zginął w Auschwitz 27 października 1942 roku

 

196

Eugeniusz GAGATEK

Brak informacji

Brak informacji

 

197

Julian POPOWICZ

05.05.1923 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

198

Fryderyk CZOP

01.01.1923 Nowy Sącz

Zwolniony z Auschwitz 21 maja 1942 roku

lista

199

Zdzisław SZARZYŃSKI

07.01.1924 Brodnica

Zwolniony z Auschwitz w 1940 roku

 

200

Jan JANKOWSKI

16.06.1921 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 20 czerwca 1942 roku

 

201

Maciej (lub Mateusz) GRYCHOWSKI

06.07.1921 Tenczynek

Zwolniony z Auschwitz 14 kwietnia 1942 roku

 

202

Józef SZCZEPANOWSKI

29.03.1912 Warszawa

Zginął w Auschwitz 4 listopada 1940 roku

 

203

Ryszard SOBCZYK

22.06.1922 Kędzierzyn

Zwolniony z Auschwitz 10 października 1941 roku

 

204

Bogusław WAWAK

Brak informacji

Przeżył

 

205

Włodzimierz BIAŁOTA

09.02.1921 Tarnów

Przeniesiony do KL Ravensbrück; przeżył wojnę

lista

206

Edward WRONA

13.10.1913 Tuchów

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; wojnę przeżył

 

207

Józef BIENIEK (w obozie pod nazwiskiem RYCHEL)

17.12.1892 Gniezno

Zginął w Auschwitz 2 sierpnia 1941 roku

lista

208

Stanisław BARANIECKI

ur. 04.03.1922r.

aresztowany przez gestapo w Dynowie 06.05.1940r.; 10.05.1940r. - przewieziony do więzienia w Tarnowie. Zginął w KL Auschwitz 27.01.1941r.

 

209

Tadeusz KONCEWICZ

16.08.1918 Tarnów

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; wojnę przeżył

 

210

Franciszek DYDEK

15.11.1913 (?) Stara Wieś

Przeniesiony do KL Dachau, gdzie zginął 30.11.1943 roku

 

211

Mieczysław WRAŻEŃ

1919 Niewistka

Zginął w Auschwitz w maju 1941 roku

 

212

Mieczysław STECIWKO

20.06.1919 Krzywcza

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, a następnie do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

213

Eugeniusz NIEDOJADŁO

21.11.1919 Tarnów

Zbiegł podczas marszu ewakuacyjnego więźniów KL Auschwitz w styczniu 1945 roku; przeżył

 

214

Zbigniew DRECKI

21.11.1922 Warszawa

W 1943 roku przeniesiony do KL Buchenwald; wojnę przeżył

 

215

Stanisław ZYGA

1919 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 15 listopada 1942 roku

 

216

Julian ADAMCZYK

1913 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

217

Bogusław KOWALCZYK

03.03. (lub 03.09) 1923 Sosnowiec

W 1944 roku przeniesiony do KL Natzweiler; przeżył wojnę

 

218

Michał KRUCZEK

24.09.1914 Jodłownik

Zwolniony z Auschwitz 2 czerwca 1944 roku

 

219

Tadeusz KOGUT

22.02.1922 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

220

Tadeusz WIEJOWSKI

04.05.1914 Kołaczyce

Zbiegł z Auschwitz 06.07.1940 roku; schwytany i rozstrzelany w okolicach Jasła

 

221

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

222

Wincenty OBERC

07.01.1918 Ochio

W 1941 roku przeniesiony do KL Dachau, gdzie doczekał wyzwolenia

 

223

Marian DZIEDZINOWICZ (lub DZIEDZINIEWICZ)

Brak informacji

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

 

224

Tadeusz KRUPIŃSKI

25.03.1913 Kołomyja

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie doczekał wyzwolenia

 

225

Walenty OSTROWSKI

08.02.1901 Bledowa

Zginął w Auschwitz 15 sierpnia 1942 roku

lista

226

Jan KROKOWSKI

08.05.1921 Nowy Sącz

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

lista

227

Jerzy BARAN (po wojnie zmienił nazwisko na HRONOWSKI)

02.04.1922 Złoczów

W 1941 roku zwolniony z Auschwitz; ponownie osadzony w obozie w 1943 roku; przeniesiony następnie do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

lista

228

Tadeusz MRUK

21.07.1912 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 1 kwietnia 1942 roku

 

229

Henryk HOFFMANN

08.07.1909 Warszawa

Zginął w Auschwitz w 1942 roku

 

230

Józef STARECZEK

02.06.1915 Gliwice

Zwolniony z Auschwitz 5 lutego 1943 roku

 

231

Kazimierz SICHRAWA

01.03.1901 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

232

Jakub DUDEK

Brak informacji

Brak informacji

 

233

Władysław KOGUT

11.02.1897 Radwan

Zginął w Auschwitz 15 marca 1942 roku

 

234

Andrzej GAZDA

29.12.1881 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 24 maja 1941 roku

 

235

Jan STRZESAK

05.11.1902 w USA

Przeżył

 

236

Florian JĄKAŁA

04.07.1891 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 22 września 1940 roku

 

237

Stanisław ZAJĄC

13.01.1912 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 3 lipca 1941 roku

 

238

Stefan SYREK

07.10.1892 Tarnów

Zginął w Auschwitz 7 sierpnia 1942 roku

 

239

Józef OLAS

01.03.1902 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

 

240

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

241

Jan PAWLUSZKIEWICZ

08.11.1914 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 12 września 1941 roku

 

242

Ludwik KASZYCKI

30.07.1883 Pilzno

Wywieziony 28 lipca 1941 roku do zakładu eutanazyjnego w Sonnenstein, gdzie zginął

lista

243

Jerzy BIELECKI

28.03.1921 Słaboszów

Zbiegł z Auschwitz 21 lipca 1944 roku; przeżył wojnę

 

244

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

245

Tadeusz BRÓDKA (po wojnie KUROWSKI)

09.01.1920 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

 

246

Zygmunt GODERSKI

21.01.1912 Poznań

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg, gdzie został wyzwolony

 

247

Marian FURTAK

14.12.1917 Kraków

Zginął w Auschwitz 23 września 1942 roku

 

248

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

249

Jerzy WOJNAS

12.02.1917 Stale

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; wojnę przeżył

 

250

Mieczysław TARAS

17.12.1919 Warszawa

Zginął w Auschwitz 5 sierpnia 1941 roku

 

251

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

252

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

253

Janusz POGONOWSKI (w obozie pod nazwiskiem SKRZETUSKI)

09.08.1922 Kraków

Zginął w Auschwitz 19 lipca 1943 roku

 

254

Antoni HAŁOTA

03.03.1903 Limanowa

Zginął w Auschwitz 13 czerwca 1943 roku

 

255

Kazimierz BIEDROŃ

Brak informacji

Brak informacji

lista

256

Jan PAŁKA

06.06.1914 Stara Wieś

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen

 

257

Józef GUZIK

23.03.1886 Bledow

Zginął w Auschwitz 4 listopada 1941 roku

 

258

Stanisław CHMURA

01.05.1902 Nowy Targ

Zwolniony z Auschwitz 28 stycznia 1942 roku

 

259

Kazimierz GÓRKA

29.09.1917 Nowy Targ

Przeżył

 

260

Zbigniew DAMASIEWICZ

26.11.1921 Czudec

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

 

261

Kazimierz ZAJĄC

19.12.1923 Jasień

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald; wojnę przeżył

 

262

Tadeusz MAŚLAK

05.03.1921 Jasień

Zginął w Auschwitz 16 marca 1942 roku

 

263

Jan KAZAN

14.05.1922 Jasień

Zginął w Auschwitz 9 sierpnia 1941 roku

 

264

Kazimierz KRÓL

10.10.1922 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 26 sierpnia 1942 roku

 

265

Julian LACHENDRO

14.09.1895 Wieprz

Zginął w Auschwitz 13 lutego 1941 roku

 

266

Stanisław SOWIŃSKI

04.11.1914 Nowy Targ

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

267

KLEIN ?

 

Zginął w Auschwitz

 

268

Marian GÓRKA

Brak informacji

Przeżył

 

269

Zbigniew WITCZYŃSKI

19.12.1919 Sosnowiec

Wyzwolony w Auschwitz

 

270

Kazimierz JĘDROSZ

23.09.1916 Sosnowiec

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

 

271

Franciszek SEDIWY

30.04.1923 Brzesko

Zwolniony z Auschwitz 12 września 1941 roku

 

272

Alojzy GIBAŁA

22.09.1914 Słotwina

W 1942 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; wojnę przeżył

 

273

Aleksander MARTYNA

10.12.1919 Jadowniki

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

 

274

Zbigniew ADAMCZYK

18 (lub 14).06.1923 Nowy Sącz

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

 

275

Julian CIERNIAK

30.06.1923 Brzeżowiec

Zginął w Auschwitz 21/22 czerwca 1942 roku

 

276

Zbigniew TRYCZYŃSKI

13.06.1921 Opatów

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; wojnę przeżył

 

277

Jan JAROSZ

Brak informacji

Brak informacji

 

278

Roman SEDIWY

03.03.1917 Brzesko

Zwolniony z Auschwitz 12 września 1941 roku

 

279

Tadeusz EKIOES

27.11.1914 Korsów

Zginął w Auschwitz

 

280

Bronisław PĘDZIŃSKI

21.08.1904 Goslin

W 1944 roku przeniesiony do KL Mauthausen; wojnę przeżył

 

281

Edward FERENC

02.06.1918 Pawłosiów

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

 

282

Kazimierz TOKARZ

12.11.1920 Jarosław

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme, a następnie do KL Mauthausen; wojnę przeżył

 

283

Jan CZUCZKIEWICZ

27.03.1924 Sieniawa

Zginął w Auschwitz 14 marca 1941 roku

 

284

Zygmunt BEREZIŃSKI

24.01.1920 Radymno

Zwolniony z Auschwitz w 1940 roku

 

285

Tadeusz SOWIŃSKI

20.08.1921 Żurawica

Przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

 

286

Mieczysław NUCKOWSKI

02.01.1920 Radymno

Zginął w Auschwitz w 1940 roku

 

287

Kazimierz GĘGAŁA

21.06.1916 Dębica

W 1943 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

 

288

Stefan WALCZAK

12.05.1910 Kraków

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

 

289

Stanisław HEDOROWICZ

08.08.1919 (lub 11.09.1918) Jarosław

Zginął w Auschwitz

 

290

Wiesław KIELAR

12.08.1919 Przeworsk

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

 

291

Jakub WALCZAK

03.04.1907 Żelaskowo

Zginął w Auschwitz 9 listopada 1940 roku

 

292

Roman OBYDZIŃSKI

27.07.1915 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Ravensbrück; wojnę przeżył

 

293

Zbigniew ZASADZKI

28.10.1913 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; wojnę przeżył

lista

294

Kazimierz STRAMEK

31.03.1913 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Nie przeżył

 

295

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

296

Sylwester DOMAGAŁA

01.01. (lub 01.02)1915 Kraków

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie zginął 10 marca 1943 roku

 

297

Gustaw PIOTROWSKI

19.12.1912 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie został wyzwolony

 

298

Józef PAWLOKA (lub PAWŁOKA)

18.03.1915 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen

lista

299

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

300

Jan SARAPATA

26.08.1913 Kraków

Zbiegł z KL Auschwitz 12 marca 1943 roku; wojnę przeżył

 

301

Mieczysław BERNECKI

22.12.1907 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

302

Tadeusz DZIURZYŃSKI

22.07.1910 Leżajsk

W 1944 roku przeniesiony do KL Neuengamme, a następnie do KL Buchenwald

 

303

Jan DUDZIK

16.06.1918 Gołonóg

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

304

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

305

Eugeniusz KWOKA

02.02.1911 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

 

306

Teodor DONDOLEWSKI

15.03.1917 Grudziądz

Zwolniony z Auschwitz 1 listopada 1942 roku

 

307

Szymon OBERC

27.10.1904 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

 

308

Marian KOPTA

08.12.1911 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, a następnie do KL Buchenwald; wojnę przeżył

 

309

Władysław JASKOLD-GABSZEWICZ

14.05.1904 Warszawa

Zwolniony z Auschwitz 23 kwietnia 1942 roku

 

310

Zbigniew Potocki

 

 

 

311

Stanisław BIAŁAS

16.07.1922 Tarnów

W 1941 roku przeniesiony do KL Neuengamme, gdzie został wyzwolony

 

312

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

313

Jan BRZESKI

13.03.1905 Krzywa Góra

Zginął w Auschwitz 8 lipca 1942 roku

 

314

Jacek ODROWĄŻ-GODOWSKI

1922

Zginął 25 stycznia 1945 roku podczas ewakuacji więźniów KL Auschwitz

 

315

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

316

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

317

Stanisław WOJCIECHOWSKI

26.06.1915 Kraków

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

318

Antoni CAPUTA

14.05.1907 Pietrzykowice

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

319

Tadeusz WOJCIECHOWSKI

24.02.1921 Piekło

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

320

Zenon WOJCIECHOWSKI

18.09.1921 Kalisz

W 1943 roku przeniesiony do KL Dachau; przeżył wojnę

 

321

Tadeusz SZAFRAN

20.08.1922 Łódź

Zginął w Auschwitz 16 września 1941 roku

 

322

Wojciech HYPKI (w obozie jako Tadeusz KUJAWSKI)

26.03.1918 Domaszowice

Zbiegł z Auschwitz w 1943 roku, przeżył wojnę

 

323

Zdzisław PARADOWSKI

Brak informacji

Brak informacji

 

324

Bolesław SOBOL

17.07.1899 Sietesz

W 1944 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

325

Stanisław KOŻUCH

17.04.1920 Piwniczna

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

326

Marian WRÓBEL

20.03.1920 Stary Sącz

Zginął w Auschwitz 14 stycznia 1943 roku

 

327

Stanisław WOLAK

08.11.1913 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1940 roku przeniesiony do KL Dachau, gdzie został wyzwolony

 

328

Edward GEISSLER

23.09.1910 Stanisławów

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, a następnie do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

329

Tadeusz PAOLONY (w obozie pod nazwiskiem LISOWSKI)

23.07.1909 Krzywczyce

Zginął w Auschwitz 11 października 1943 roku

 

330

Władysław PIŁAT

03.04.1909 Nisko

Zbiegł z Auschwitz 18 października 1944 roku; przeżył wojnę

 

331

Władysław MOSKWA

04.07.1897 Nisko

Zginął w Auschwitz 16 sierpnia 1940 roku

 

332

Józef DURSKI

10.11.1900 Mamoty

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

333

Stefan PIZŁO

06.03.1887 Sanok

Zginął w Auschwitz 7 sierpnia 1942 roku

 

334

Stanisław MYŁYK

28.07. (lub 31.07)1918 Charzewice

Zginął w Auschwitz 25 sierpnia 1942 roku

 

335

Zdzisław LONDOŃSKI

1888 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

 

336

Wacław SZAREK

27.10.1919 Kraków

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

337

Julian GAZDA

08.01.1892 Rudnik nad Sanem

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen

 

338

Bronisław CICHOŃ

15.02.1908 Nadworna

Brak informacji

 

339

Tadeusz WOJTKOWSKI

29.06.1917 Poznań

W 1942 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

340

Stanisław CHMIEL

09.04.1890 Glinik

Zginął w Auschwitz 14 sierpnia 1942 roku

 

341

Jan SOLAK

18.07.1906 Strzelce Wielkie

Przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie zginął 13 listopada 1942 roku

 

342

Marian GIEMZA

20.02.1924 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zwolniony z Auschwitz 19 marca 1942 roku

 

343

Jan CHMURA

30.07.1909 Zakopane

Przeniesiony w 1941 roku do KL Dachau; nie przeżył

 

344

Andrzej KRZEMIŃSKI

22.11.1900 Wojnicz

Przeniesiony do KL Dachau; przeżył wojnę

 

345

Zdzisław OSADZIŃSKI

03.08.1917 Wadowice

Brak informacji

 

346

Tadeusz GABRYSZEWSKI

02.02.1907 Zakopane

Przeniesiony w 1942 roku do KL Mauthausen; nie przeżył

 

347

Józef HORDYŃSKI

14.03.1917 Zakopane

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

348

Feliks KOWALEWSKI

22.02.1906 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

349

Bronisław CZECH

25.07.1908 Zakopane

Zginął w Auschwitz 5 czerwca 1944 roku

 

350

Wiesław PILLER

02.02.1921 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

351

Marian PRZEDPELSKI

26.07.1916 Jarosław

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

352

Jan SNIEŻEK

22.07.1918 Zakopane

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

353

Kazimierz KOWALCZYK

20.03.1915 Szreniawa

Zginął w Auschwitz 11 października 1943 roku

 

354

Adelin HEJKA

24.08.1924 Lubawa

Zwolniony z Auschwitz 4 marca 1942 roku

 

355

Janusz MŁYNARSKI (nazwisko rodowe Jan MÜLLER)

21.05.1922 Poznań

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

356

Roman KUBICKI

22.10.1916 Kraków

Zginął w Auschwitz 14 stycznia 1943 roku

 

357

Mieczysław SARNOWSKI

12.11.1922 Bydgoszcz

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

358

Maksymilian BĄCZKOWSKI

Brak informacji

Zwolniony z Auschwitz

 

359

Józef PALCZAK

06.07.1911 Kraków

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

360

Włodzimierz BORKOWSKI

29.07.1920 Ostrowiec

W 1944 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

361

Marcin ZYGADŁO

11.11.1885 Zerków

Brak informacji

 

362

Stanisław ŚLIZOWSKI

21.10.1921 Kraków

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme, a następnie do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

363

Franciszek LECHOWICZ

21.09.1898 Zakopane

Zginął w Auschwitz 2 grudnia 1942 roku

 

364

Jan SZARY

17.10.1905 Poznań

Brak informacji

 

365

Florian BASIŃSKI (w obozie jako Józef ROTTER)

01.10.1921 Poznań

Zbiegł z KL Auschwitz 20 maja 1943 roki; schwytany, powieszony w 1943 roku w Sosnowcu

 

366

Zbigniew MYCZKOWSKI

04.06.1915 Opawa

Zginął w Auschwitz 15 marca 1941 roku

 

367

Bogusław OHRT

15.09.1914 Lublin

Zginął w Auschwitz 19 lipca 1943 roku

 

368

Marian SŁABCZYK

08.05.1922 Wysocice

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

369

Marian SZCZEPANIK

15.08.1919 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony w 1942 roku do KL Mauthausen

 

370

Stanisław MYŚLIŃSKI

25.04.1911 Przasnysz

Zginął w Auschwitz 11 września 1942 roku

 

371

Ludwik BACZEWSKI

07.07.1905 Tykocin

Przeniesiony w 1942 roku do KL Mauthausen

 

372

Eugeniusz KUZIO

02.01.1922 Przemyśl

W 1943 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

373

Tadeusz KORCZOWSKI

07.07.1914 Lwów

W 1941 roku przeniesiony na roboty przymusowe do Niemiec; przeżył wojnę

 

374

Antoni BATOR

22.04.1920 Rzeszów

Wywieziony 28 lipca 1941 roku do zakładu eutanazyjnego w Sonnenstein, gdzie zginął

 

375

Zdzisław HOLZCHACKER

10.04.1921 Pińsk

Zwolniony z Auschwitz 2 czerwca 1942 roku

 

376

Jerzy JAROCH

03.08.1921 Sokołów Małopolski

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen, a następnie do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

377

Emil BARAŃSKI

08.08.1919 Dynów

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

378

Jan ZDEBIK

04.01.1921 Rzeszów

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

379

Edward PYŚ

11.06.1922 Rzeszów

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

380

Lesław PIVIROTTO

12.02.1921 Rzeszów

Zbiegł z Auschwitz 21.11.1944 roku; przeżył wojnę

 

381

Witold PIVIROTTO

22.12.1923 Rzeszów

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

382

Markus GELLER

13.05.1923 Przeworsk

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

 

383

Zbigniew BENDKOWSKI

09.02.1922 Rzeszów

W 1944 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

384

Franciszek PYSTEK

15.03.1913 Düsseldorf

Przeniesiony do KL Neuengamme, gdzie zginął 27 listopada 1944 roku

 

385

Mieczysław JASIŃSKI

01.01.1922 Sanok

Zginął w Auschwitz 27 maja 1941 roku

 

386

Edward RYŚ

1913 Kraków

Zginął w Auschwitz 3 września 1940 roku

 

387

Czesław JARA

05.05.1921 Milcza

Zginął w Auschwitz 5 grudnia 1941 roku

 

388

Zbigniew KRUSZELNICKI

12.02.1916 Lesko

Zwolniony z Auschwitz 12 maja 1942 roku

 

389

Maciej SULIKOWSKI

12.06.1921 Pruszków

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Dora-Mittelbau; przeżył wojnę

 

390

Tadeusz LUDWICZAK

13.11.1920 Kiernozie

Brak informacji

 

391

Eugeniusz RÓŻYCKI

02.06.1923 Łódź

Brak informacji

 

392

Bogusław KIDAWA

05.10.1920 Sosnowiec

W 1944 roku przeniesiony do KL Natzweiler; przeżył wojnę

 

393

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

394

Zygmunt RADZIŁOWSKI

27.09.1921 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

395

Zenon TUREK

13.11.1920 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

396

Antoni SZWARZENBERG (lub SZWARCENBERG)

1917 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

397

Michał ŚWITA

Brak informacji

Przeżył

 

398

Józef MIGIEL

05.12.1920 Przemyśl

Zginął w Auschwitz 16 czerwca 1941 roku

 

399

Leon RAJZER

28.02.1909 Handzlówka

Zginął w Auschwitz 19 lipca 1943 roku

 

400

Julian SMOLUCHOWSKI

09.01.1921 Borysław

Przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie zginął 31 grudnia 1942 roku

 

401

Stefan RAJZER

02.09.1914 Handzlówka

Zginął w Auschwitz 9 maja 1941 roku

 

402

Jan WALCZAK

09.04.1923 Kaszyce

W 1941 roku przeniesiony do KL Dachau; przeżył wojnę

lista

403

Bronisław GOŚCIŃSKI

20.03.1920 Muszyna

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

404

Jan PIETRAS

18.12.1889 Tyczyn

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; nie przeżył

lista

405

Antoni PRZYBYLSKI

12.05.1920 Muszyna

W 1944 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

406

Tadeusz KUKULSKI

29.09.1920 Jasło

W 1940 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; nie przeżył

lista

407

Jerzy KUKULSKI

02.01.1918 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1944 roku przeniesiony do KL Dachau

 

408

Stefan MALLY

15.04.1922 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

 

409

Tadeusz ARECKI

30 (lub 31).05.1923 Przemyśl

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

410

Tadeusz KNARA

27.07.1922 Lubaczów

Zwolniony z Auschwitz 5 listopada 1942 roku

lista

411

Franciszek JASIEWICZ

07.02.1911 Krynica

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

412

Karol GRZESIEK

18.08.1908 Magdeburg

Zwolniony z Auschwitz 14 kwietnia 1942 roku

lista

413

Leon PIETRZYKOWSKI

09.02.1912 Zduńska Wola

Przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

lista

414

Stefan SIKORSKI

08.01.1923 Żarki

Zginął w Auschwitz 25 sierpnia 1942 roku

lista

415

Wojciech DREWNIAK

16.04.1922 Wadowice

W 1944 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

416

Tadeusz KLUS

28.01.1921 Grodzisko

Zbiegł z Auschwitz 27 lutego 1943 roku

 

417

Edward WILK

25.05.1920 Bełżyce

Zginął w Auschwitz 8 września 1942 roku

lista

418

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

419

Adam KLUS

03.12.1915 Rakszawa

Zbiegł z Auschwitz 27 lutego 1943 roku

 

420

Kazimierz ŻABOKLICKI

28.01.1913 Łódź

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

 

421

Antoni RADOMSKI

14.04.1917 Jaćmierz koło Sanoka

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

422

Antoni MALINOWSKI

1921 Nowy Sącz

Zginął w Auschwitz

 

423

Tadeusz NIEDZIELSKI

09.04.1920 Bukowsko

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

424

Kazimierz MARIAŃSKI

20.04.1921 Warszawa

Zginął w Auschwitz 5 sierpnia 1941 roku

 

425

Zbigniew MAJEWSKI

11.03.1920 Warszawa

W 1944 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

426

Kazimierz DUTKA (lub DUDKA)

01.07.1919 Nowy Sącz

Zwolniony z Auschwitz 1 kwietnia 1942 roku

 

427

Tadeusz INGLOT

25.11.1921 Jabłonica Polska

Zginął w Auschwitz 7 kwietnia 1941 roku

 

428

Marian BATKOWSKI

31.01.1922 Nowy Sącz

Zbiegł z Auschwitz 23 sierpnia 1944 roku; przeżył wojnę

 

429

Wawrzyniec RÖHRENSCHEF

1894 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 3 stycznia 1941 roku

 

430

Władysław DOBRZAŃSKI

17.06.1914 Przemyśl

Zginął w Auschwitz 20 stycznia 1941 roku

 

431

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

432

Marian KOŁODZIEJ

06.12.1921 Raszków

W 1942 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

433

Sylwester ROGÓŻ

14.12.1889 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 5 października 1941 roku (?)

 

434

Michał DĄBROWSKI

02.11.1907 Mrzygłód k. Sanoka

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie został wyzwolony

 

435

Alfred STÖSSEL

25.04.1915 Poznań

Zginął w Auschwitz 3 marca 1943 roku

 

436

Jan GÓRECKI

1922 brak informacji o miejscu urodzenia)

Zwolniony z Auschwitz 17 marca 1942 roku

 

437

Jan KORSAK

21.07.1914 Chantilly (Francja)

Zginął w Auschwitz 29 października 1940 roku

 

438

Zbigniew FLAK

05 (lub 17).02.1917 Nowy Sącz

Przeżył

 

439

Edmund SIKORSKI

10.11.1914 Dortmund

Zbiegł z transportu ewakuacyjnego więźniów KL Auschwitz w styczniu 1945 roku; przeżył

lista

440

Jan SZEWCZYK

15.02.1921 Nowy Sącz

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme, skąd zbiegł; ponownie aresztowany; przeżył wojnę

 

441

Paweł ZBIESZCZYK

14.11.1916 Kokoszyce

W 1940 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

442

Augustyn FRANCZYK

28.08. 1900 (lub 1908) Łącko

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

443

Józef HULANICKI

19.03.1921 Warszawa

Przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

444

Lucjan KAZIMIERCZAK

08.04.1901 Łódź

Zginął w Auschwitz 9 maja 1941 roku

 

445

Stanisław FROLIK

01.02.1922 Nowy Sącz

W 1944 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

446

Aleksy KREISLER ( w obozie jako Aleksander SZCZĘŚNIAK)

26.01.1917 Kalinowice

Zginął w Auschwitz 16 stycznia 1942 roku

 

447

Edward NOWAK

25.09.1909 Rytro

W 1942 roku przeniesiony do KL Lublin na Majdanku, gdzie zginął 24 grudnia 1943 roku

 

448

Jan DAGNAN

1918 Nowy Sącz

Zginął w Auschwitz

 

449

Jan GONDEK

31.07.1917 Budapeszt

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

450

Kazimierz LUTOMIRSKI

25.08.1920 Warszawa

Przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

451

Józef KOCZOROWSKI

01.02.1919 Poznań

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, a następnie do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

452

Michał RUSSANOWSKI

30.04.1918 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 23 marca 1941 roku

 

453

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

454

Stanisław WESOŁOWSKI

25.05.1918 Kraków

Wyzwolony w Auschwitz

 

455

Stanisław CUPRYŚ

24.02.1917 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz

 

456

Zdzisław SIMCHE

28.03.1905 Tarnów

Zginął w Auschwitz 28 listopada 1940 roku

 

457

Ludwik WRONA

11.08.1921 Tuchów

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

458

Leopold BIAŁOTA

25.01.1917 Tarnów

Zginął w Auschwitz 30 października 1940 roku

 

459

Jan RĄCZKA

12.06.1919 Anielewo

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

460

Józef BŁASIŃSKI

12.08.1920 Łódź

W 1944 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

461

Antoni GĄSKA (lub GASKA)

26.01.1921 Przemyśl

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

462

Zdzisław PAŁASIŃSKI

10.12.1919 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald

 

463

Marian WYSKIEL

26.08.1919 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

 

464

Bronisław ANTOŃ

22.09.1919 Brzozowo

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

465

Stanisław WOLAŃSKI

05.04.1919 Dynów

Zginął w Auschwitz 11 lutego 1941 roku

 

466

Julian TRZPIS

12.01.1903 Borowa

Przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

467

Jan WILCZYŃSKI

27.10.1918 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

 

468

Stanisław KLIMEK

25.11.1925 Żdżary koło Tarnowa

Zbiegł z Auschwitz w styczniu 1941 roku; przeżył

 

469

Stanisław TRZEPACZ

15.06.1921 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

 

470

Jerzy BRYŁA-URBAŃSKI

17.09.1923 Dęblin

W 1940 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

471

Alfred PRZYBYLSKI

30.04.1919 Dąbrowa Górnicza

W 1944 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

472

Hieronim SZUKAŁA

Brak informacji

Przeżył

 

473

Stefan LITOROWICZ

04.09.1919 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Neuengamme

 

474

Stanisław HABROWSKI (lub CHABROWSKI)

26.01.1906 Kadcza

W 1941 roku przeniesiony do KL Dachau

 

475

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

476

Adam JURKIEWICZ

02.03.1920 Nowy Sącz

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme, skąd zbiegł

 

477

Jan SZKARADEK

23.05.1920 Nowy Sącz

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

478

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

479

Józef BRUDZIANA

01.10.1922 Nowy Sącz

Zginął w Auschwitz 26 kwietnia 1941 roku

 

480

Tadeusz KWAŚNICKI

11.08.1922 Kraków (lub Częstochowa)

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

481

Karol ZAJĄC

21.11.1921 Nowy Sącz

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

482

Józef BUDZYNOWSKI

07.03.1920 Nowy Sącz

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

483

Jan PAJĄKOWSKI

Brak informacji

Zginął w Auschwitz 4 grudnia 1941 roku

lista

484

Bohdan WOLFF

20.05.1921 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz

 

485

Marian GĘBSKI

16.10.1911 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Buchenwald; zginął podczas ewakuacji więźniów tego obozu

 

486

Karol BOCK

03.11.1914 Tarnowskie Góry

Zginął w Auschwitz 3 września 1942 roku

lista

487

Wilhelm BOCK

Brak informacji

Brak informacji

lista

488

Mieczysław BIEDA

03.04.1920 Brzozów

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

489

Tadeusz CZECHOWSKI

04.06.1920 Dydnia

Zginął w Auschwitz 16 sierpnia 1942 roku

lista

490

Józef STRZESAK

03.03.1911 Zbylitowska Góra

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

491

Władysław BOLKOT (lub BOLHOT)

30.11.1900 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zwolniony z Auschwitz 19 marca 1942 roku

lista

492

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

493

Józef PIWOWARSKI

01.04.1904 Kraków

Zginął w Auschwitz 20 lipca 1942 roku

lista

494

Bronisław PAWŁĘGA

06.01.1906 Kraków

W 1942 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

lista

495

Władysław BORKOWSKI

24.04.1920 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął 9 lipca 1942 roku podczas próby ucieczki z Auschwitz

 

496

Zbigniew MARFIAK

11.08.1910 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 11 sierpnia 1942 roku

 

497

Adam DROHOJOWSKI

10.07.1916 Polna-Grybów

Zginął w Auschwitz 23 grudnia 1940 roku

 

498

Jan KOZACZKA

08.12.1888 Nowy Targ (lub Smęgorzów)

Zginął w Auschwitz 19 kwietnia 1942 roku

 

499

Stanisław DROHOJOWSKI

12.01.1885 Czorsztyn

Zginął w Auschwitz 12 marca 1941 roku

 

500

Jan KUDYNOWSKI

05.11.1920 Chomranice

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

501

Józef GOMÓŁKA

01.03.1918 Nowy Sącz

Brak informacji

lista

502

Władysław KOSZYK

28.05.1894 (lub 28.08.1895) Kobyle Gródek

Zginął w Auschwitz 27 (lub 28) lipca 1942 roku

lista

503

Franciszek CHUDOBA

11.05.1899 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 30 stycznia 1941 roku

 

504

Henryk CZARNECKI

23.04.1924 Częstochowa

Zginął w Auschwitz 28 czerwca 1942 roku

 

505

Józef ADAMIAK

06.10.1921 Lutmiersk

Zwolniony z Auschwitz 11 grudnia 1941 roku

lista

506

Jerzy DYROWICZ

03.04.1920 Brody koło Wadowic

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

507

Zdzisław MURKOWSKI

10.01.1923 Kraków

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

 

508

Ignacy ROKOSZ

Brak informacji

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

lista

509

Jakub WACHALA

29.09.1906 Wolica

Zginął w Auschwitz 26 czerwca 1942 roku

lista

510

Mieczysław KRÓL

19.12.1905 Kraków

Zginął w Auschwitz 22 (lub 23) kwietnia 1942 roku

 

511

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

512

Józef MUSIELAK

21.01.1917 Vanne

Zbiegł z Auschwitz 24 lipca 1942 roku

 

513

Stanisław DUBICKI

Brak informacji

Brak informacji

lista

514

Jerzy WANATOWSKI (w obozie jako Julian KLONOWSKI)

29.08.1919 Grodno

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

515

Stanisław PEJCZ

08.01.1910 Białogród

Zginął w Auschwitz 12 marca 1942 roku

lista

516

Jerzy CZYŻ (lub CZYSZ)

11.01.1912 Pieniaki

Zginął w Auschwitz 16 (lub 17) sierpnia 1942 roku

lista

517

Bogumił ANTONIEWICZ

10.06.1915 Węglarki

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

lista

518

Władysław WRÓBLEWSKI

Brak informacji

Brak informacji

lista

519

Józef WÓJCIK

03.03.1899 Krościenko

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

520

Kazimierz WAŁOCH

03.04.1906 Kraków

Zginął w Auschwitz 10 listopada 1940 roku

 

521

Roman STRUZIK

1904 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 10 listopada 1940 roku

 

522

Jan JAKUBOWICZ

04.02.1907 Czerniowce

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; przeżył wojnę

lista

523

Józef MAMAK

04.08.1916 Limanowa

Zginął w Auschwitz 7 września 1942 roku

lista

524

Jan SZAFRAN

Brak informacji

Zginął podczas ewakuacji więźniów Auschwitz w styczniu 1945 roku

lista

525

Józef BIEDROŃ

03.03.1922 Limanowa

W 1944 roku przeniesiony do KL Ravensbrück; przeżył wojnę

 

526

Zbigniew BIEL

07.04.1921 Pilzno

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

lista

527

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

528

Longin GRYS

02.03.1914 Łososina Górna

Zwolniony z Auschwitz 15 czerwca 1941 roku

 

529

Zbigniew KOSTRZ

09.01.1921 Kraków

Przeniesiony do KL Neuengamme, skąd trafił do KL Bergen-Belsen, gdzie doczekał wyzwolenia

lista

530

Jan MARSZAŁEK

18.11.1891 Nowy Targ

Przeżył

 

531

Edward GALIŃSKI

05.10.1923 Więckowice

24.06.1944 roku zbiegł z Auschwitz z Malą ZIMETBAUM; schwytany i powieszony w Auschwitz najprawdopodobniej w sierpniu 1944 roku

lista

532

Mieczysław MOTOWIDEŁKO

26.09.1919 (lub 02.07.1917) (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz

lista

533

Henryk WLAZŁO

02.05.1919 Chłopice

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

534

Jerzy KARABANIK

08.08.1922 Jarosław

Zginął w Auschwitz 7 lutego 1941 roku

lista

535

Bolesław MOTOWIDEŁKO

26.09.1919 Kidałowice

W 1941 roku przeniesiony do KL Neuengamme, skąd został przeniesiony do KL Dachau, a następnie zwolniony

lista

536

Jan DWORNIK

24.06.1916 Radymno

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; przeżył wojnę

lista

537

Mieczysław BĄK

13.02.1919 Skołoszów

Zwolniony z Auschwitz 11 grudnia 1941 roku

lista

538

Leon SAWKA

12.03.1921 Radymno

W 1944 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

 

539

Bolesław SZUMLAKOWSKI

18.01.1919 Jarosław

Zwolniony z Auschwitz

lista

540

Kazimierz SZUMLAKOWSKI

11.06.1920 Jarosław

Zginął w Auschwitz 11 listopada 1941 roku

 

541

Edward MATYSIK

19.09.1914 Nawojowa Góra

Zginął w Auschwitz 7 września 1942 roku

lista

542

Zdzisław DECOWSKI

24.02.1913 Jarosław

Zwolniony z Auschwitz 13 czerwca 1941 roku

lista

543

Kazimierz ZALESKI

09.10.1912 Rzeszów

Zginął w Auschwitz 16 kwietnia 1941 roku

 

544

Wilhelm TOMASIK

12.11.1914 Kraków

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

545

Władysław TABOR

02.03.1911 Kraków

Zwolniony z Auschwitz 19 września 1941 roku

 

546

Antoni KUTA

27.01.1912 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

547

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

548

Tadeusz PORĘBSKI

28.07.1908 Kraków

Przeniesiony do KL Neuengamme; nie przeżył

 

549

Antoni MATEJA

05.04.1919 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Dachau

 

550

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

551

Walenty CIĘCIELEWSKI

05.02.1922 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

552

Zdzisław CZECH

28.10.1918 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

 

553

Franciszek BULAS

26.06.1912 Budapeszt

W 1944 roku przeniesiony do KL Ravensbrück

 

554

Władysław NABRDALIK

30.01.1914 Góra Włodawska

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme, a następnie do KL Buchenwald; przeżył wojnę

lista

555

Leon LIPIEŃSKI

25.03.1901 Tarnów

Zginął w Auschwitz 12 lutego 1942 roku

lista

556

Stanisław ŁAPIŃSKI

06.03.1920 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg, skąd zbiegł

 

557

Jan WRÓBLEWSKI

24.02.1918 Pestlin

Zwolniony z Auschwitz 22 lipca 1943 roku

lista

558

Władysław RZĄDKOWSKI

14.03.1916 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

 

559

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

560

Mozes BAND

18.12.1912 Rozwadów

W 1941 roku przeniesiony do KL Dachau

lista

561

Kazimierz KRUPA

21.07.1913 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zwolniony z Auschwitz 5 listopada 1941 roku

lista

562

Jerzy JANICKI

12.02.1916 Tarnów

Zginął w Auschwitz 16 lutego 1943 roku

lista

563

Zdzisław CZUPRYNA

24.04.1921 Tarnów

Zginął w Auschwitz 25 marca 1944 roku

 

564

Jan KOMSKI (w obozie pod nazwiskiem BARAŚ)

03.02.1915 Bircza

Zbiegł z Auschwitz w 1942 roku; ponownie aresztowany i osadzony w Auschwitz, następnie przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

lista

565

Mieczysław WIATR

02.04.1917 Starty Sącz

Zbiegł z transportu ewakuacyjnego więźniów Auschwitz w styczniu 1945 roku

 

566

Zenon CISOWSKI

Brak informacji

Brak informacji

lista

567

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

568

Roman DĘBIŃSKI

16.11.1919 Łódź

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen, gdzie został wyzwolony

 

569

Ludwik KAROLAK

18.08.1916 Małobałwia

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

lista

570

Edward KOPIEC

11.12.1920 Sosnowiec

Zwolniony z Auschwitz 15 października 1942 roku

lista

571

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

572

Karol PRZEWODNIK

21.12.1919 Brzeźce

W 1941 roku przeniesiony do więzienia w Raciborzu; przeżył wojnę

lista

573

Józef WAŚKO

01.09.1919 Żegiestów

W 1944 roku przeniesiony do KL Ravensbrück; przeżył wojnę

 

574

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

575

Stanisław KOBYLAŃSKI

03.05.1923 Rozwadów

Przeżył

lista

576

Józef GAJ

29.01.1890 Charzewice

Zginął w Auschwitz 14 stycznia 1943 roku

lista

577

Jan STOJAKOWSKI

04.02.1907 Przemyśl

Zbiegł z Auschwitz 18 października 1944 roku; przeżył wojnę

 

578

Michał KRZEMIŃSKI

21.11.187 Rozwadów

Przeżył

lista

579

Ludwik ŻURAWSKI

07.02.1915 Charzewice

Zginął w Auschwitz 28 grudnia 1940 roku

lista

580

Tadeusz (lub Stanisław) KLOCEK

Brak informacji

Zginął w Auschwitz 25 marca 1941 roku

lista

581

Stanisław BEŁŻYŃSKI

16.07.1911 Warszawa

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

lista

582

Stanisław ŁAZARSKI

16.09.1922 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 6 maja 1942 roku

lista

583

Mieczysław JAGODZIŃSKI

10.07.1900 Nisko

Przeniesiony do KL Buchenwald, gdzie został wyzwolony

 

584

Franciszek SZAREK

09.09.1899 Bachowice

Zwolniony z Auschwitz 19 września 1942 roku

lista

585

Jan FILIP

09.12.1875 Wołczatyce

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen

lista

586

Wojciech KAPUSTA

15.04.1885 Koźmice Wielkie

Zginął w Auschwitz 31 marca 1941 roku

lista

587

Adam DOBROWOLSKI

17.12.1903 Nadbrzezie-Tarnobrzeg

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

lista

588

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

589

Tadeusz KORNAKIEWICZ

01.10.1921 Nowy Sącz

Przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

590

Ludwik SYPUŁA

17.08.1896 Bachowice

Zwolniony z Auschwitz 7 czerwca 1941 roku

lista

591

Stanisław SZKLARCZYK

29.05.1922 Młoszowa

Przeniesiony do KL Neuengamme; zginął podczas ucieczki z tego obozu

lista

592

Franciszek MAJDAK

07.08.1899 Poronin

Zginął w Auschwitz 30 grudnia 1941 roku

lista

593

Tadeusz MYSZKOWSKI

25.09.1912 Zakopane

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

594

Józef MIROCHNA

11.09.1906 Bochnia

Zginął w Auschwitz 26 sierpnia 1942 roku

lista

595

Antoni SUCHECKI

12.06.1896 Zakopane

Zginął w Auschwitz 25 czerwca 1942 roku

lista

596

Adam DZIADULSKI

17.08.1914 Zakopane

Nie przeżył

lista

597

Marian HARAPIŃSKI

12.09.1914 Zakopane

Zginął w Auschwitz 10 stycznia 1941 roku

lista

598

Karol CEBULA

16.06.1914 Myślenice

W 1941 roku przeniesiony do KL Dachau; przeżył wojnę

lista

599

Mikołaj PAŃKOW

03.06.1905 Kraków

Zginął w Auschwitz 7 sierpnia 1942 roku

lista

600

Józef WALCZAK

13.03.1915 Zakopane

Zginął w Auschwitz 7 sierpnia 1942 roku

lista

601

Jan BACHLEDA-CURUŚ

15.03. (lub 15.05.) 1888 Zakopane

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie zginął 11 października 1942 roku

lista

602

Antoni ROBCZYŃSKI (lub REBCZYŃSKI)

09.06.1898 Krasnystaw

W 1941 roku przeniesiony do KL Dachau

lista

603

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

604

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

605

Zbigniew RYBKA

16.03.1912 Koronowo

W 1944 roku przeniesiony do komanda Bauzug

 

606

Franciszek PIGŁOWSKI

20.10.1916 Duisburg

Brak informacji

lista

607

Mieczysław PAŃSZCZYK

Brak informacji

Nie przeżył

lista

608

Eugeniusz HEJKA

16.10.1918 Lubawa

W 1940 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

609

Marian LOEGLER

30.10.1917 Kraków

W 1944 roku przeniesiony do KL Mauthausen; przeżył wojnę

 

610

Zdzisław LANGER

19.12.1919 Skawina

Zginął w Auschwitz 6 września 1942 roku

lista

611

Eugeniusz SKÓRKA

26.12.1918 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

lista

612

Bronisław WIECZOREK

13.06.1921 Łódź

Zbiegł z Auschwitz 8 czerwca 1944 roku

 

613

Antoni WYKRĘT (po wojnie ANDRZEJEWSKI)

02.10.1919 Nawojowa-Nowy Sącz

Zbiegł z Auschwitz 9 września 1944 roku; wojnę przeżył

 

614

Stefan PERŁOWSKI

03.09.1910 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

 

615

Zygmunt TURZAŃSKI

04.09.1921 Sandomierz

Przeżył

 

616

Jerzy (lub Henryk) ŻARNOWIECKI

31.07.1917 Warszawa

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, gdzie został wyzwolony; zmarł w 1945 roku

 

617

Bolesław BIADOŃ

22.03.1899 Łuków

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

lista

618

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

619

Czesław PRZEOR

17.07.1921 Warta

Zginął w Auschwitz 25 stycznia 1943 roku

lista

620

Stanisław OHRT

21.06.1916 Warszawa

Zginął w Auschwitz 8 września 1942 roku

lista

621

Waldemar ROWIŃSKI

14.09.1923 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

622

Jan CHLEBOWSKI

01.07.1907 Przemyśl

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald; przeżył wojnę

 

623

Jerzy SADCZYKOW

06.10.1920 Biała Podlaska

Zginął 11 sierpnia 1944 roku podczas próby ucieczki z Auschwitz

 

624

Tadeusz KOŚMIDER

23.07.1923 Radymno

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

625

Jerzy KORCZOWSKI

20.11.1920 Bełżyce

Zwolniony z Auschwitz 9 października 1941 roku

lista

626

Karol KARP

20.01.1922 Rzeszów

Zginął w Auschwitz 11 października 1943 roku

 

627

Kazimierz SOŁTYSIK

18.08.1918 Dobrzechów

Zginął w Auschwitz w październiku 1940 roku

lista

628

Zdzisław DRZAŁ

13.01.1921 Rzeszów

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

629

Edward HOLZCHACKER

26.10.1919 Rzeszów

Zwolniony z Auschwitz 2 czerwca 1942 roku

lista

630

Eugeniusz SIEWIERSKI

04.09.1917 Sambor

Zginął w Auschwitz w październiku 1940 roku

lista

631

Michał KUSY

17.08.1921 Rzeszów

Zginął w Auschwitz w październiku 1940 roku

 

632

Mieczysław BOCZAR

06.07.1917 Niebylec

Zwolniony z Auschwitz w 1941 roku

lista

633

Zbigniew SIERADZKI

21.08.1922 (lub 22.09.1921) Krosno

W 1942 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen; przeżył wojnę

lista

634

Edward BUBKA

Brak informacji

Zginął w Auschwitz w 1940 roku

lista

635

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

636

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

637

Fryderyk KLYTTA

10.03.1912 Piekary Śląskie

Zbiegł z Auschwitz 10 października 1942 roku; wojnę przeżył

lista

638

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

639

Władysław MALIK

22.06.1918 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

lista

640

Kazimierz DULĘBA

04.01.1921 Sanok

Zginął w Auschwitz 25 września 1942 roku

lista

641

Stanisław STACHAŃCZYK

06.04.1922 Niwka

W 1941 roku przeniesiony do KL Flossenbürg

lista

642

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

643

Olgierd KUDOSZYN

11.10.1903 Biała

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie zginął 19 grudnia 1942 roku

lista

644

Aleksander MARTYNIEC

01.01.1921 Pabianice

Zbiegł z Auschwitz 12 marca 1943 roku; wojnę przeżył

lista

645

Roman NIEĆ

06.10.1912 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

646

Maksymilian FINGERCHUT

11.01.1891 Warszawa

Zwolniony z Auschwitz 12 września 1941 roku

lista

647

Józef URBANEK

01.03.1907 Oblasy

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

648

Jan KUBAS

06.08.1921 Przemyśl

Zginął w Auschwitz w 1942 roku

lista

649

Stanisław SZUBIAKOWSKI

Brak informacji

Przeżył

 

650

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

651

Andrzej NYKIEL

25.11.1912 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął po ewakuacji z Auschwitz w styczniu 1945 roku

 

652

Izydor HOMA

19.03.1919 Rokietnica

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

653

Zdzisław WIESIOŁEK

27.02.1918 Oświęcim

W 1940 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

 

654

Józef PELC

24.05.1896 Łańcut

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen; nie przeżył

lista

655

Stanisław TONDERA

10.09.1921 Rzeszów

W 1944 roku przeniesiony do KL Ravensbrück; przeżył wojnę

lista

656

Tomasz CISOWSKI

22.12.1916 Krynica

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

657

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

658

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

659

Mirosław (lub Mikołaj) MITULA

Brak informacji

Brak informacji

lista

660

Stanisław TRAŁKA

14.06.1921 Wąbrzeźno

Zginął w Auschwitz 2 października 1942 roku

lista

661

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

662

Aleksander STRZECHA

Brak informacji

Brak informacji

 

663

Szczepan SOBOCIŃSKI

13.01.1912 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

lista

664

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

665

Leonard KRZYWKA

14.01.1921 Futoma

Zginął w Auschwitz 8 września 1942 roku

lista

666

Henryk KASIA

16.07.1914 Jordanów

Zginął w Auschwitz w 1942 roku

lista

667

Zbigniew PRAWDZIUK

17.07.1921 Moraczewo

Zginął w Auschwitz 18 kwietnia 1941 roku

lista

668

Piotr SACEWICZ

31.05.1896 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

lista

669

Feliks KLECHA

28.03.1921 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zwolniony z Auschwitz 28 października 1941 roku

lista

670

Zygmunt SMUŻEWSKI

17.05.1919 Stanisławowo

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

671

Zbigniew ROMANOWSKI

07.03.1890 Przemyśl

Zginął w Auschwitz 30 marca 1942 roku

lista

672

Witold KOSZTOWNY

07.10.1913 Grodziec

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

673

Nikodem PIESZCZOCH

28.11.1922 Toruń

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; przeżył wojnę

lista

674

Maciej SUWADA

23.02. (lub 23.05.)1902 Tarnów (lub Luszowice)

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

675

Stanisław STANKIEWICZ

18.10.1921 Posada-Sanok

Zginął w Auschwitz 21 marca 1941 roku

 

676

Kazimierz PĘKAŁA

10.01.1924 Nowy Sącz (lub 10.01.1921 Tarnów)

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme, skąd ponownie do Auschwitz, a następnie w 1944 roku do KL Buchenwald; przeżył wojnę

lista

677

Adam DEMKOWSKI

24.10.1922 Nowy Sącz

W 1944 roku przeniesiony do KL Flossenbürg; przeżył wojnę

lista

678

Marian DYBUS

13.08.1921 Bichnia

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

679

Jerzy WIATR

16.11.1899 Łącko

Przeniesiony do KL Mauthausen, gdzie zginął 13 marca 1943 roku

lista

680

Czesław SAWICKI

05.07.1909 Warszawa

Zginął w Auschwitz w1941 roku

lista

681

Bogdan DMYTRYSZYN

11.06.1923 Nowy Sącz

Zginął w Auschwitz 17 lutego 1942 roku

lista

682

Stanisław ZYGUŁA

18.09.1915 Skopanie

Zbiegł z Auschwitz 18 października 1944 roku; wojnę przeżył

lista

683

Władysław CIEŚLIKOWSKI

08.07.1919 Skopanie

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

684

Stefan FROLIK

20.09.1919 Nowy Sącz

Brak informacji

lista

685

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

686

Bolesław BUDNIK

09.09.1919 Marcinkowice

Zginął w Auschwitz 8 stycznia 1942 roku

lista

687

Bolesław DUTKA

03.02.1923 Nowy Sącz

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; przeżył wojnę

 

688

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

689

Piotr PUDLAK

23.08.1917 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

lista

690

Jan CHYŁEK

08.08.1913 Gwoźnica

W 1942 roku przeniesiony do KL Mauthausen

lista

691

Tomasz RUSANOWSKI

Brak informacji

Zginął w Auschwitz w 1942 roku

lista

692

Andrzej RUSANOWSKI

Brak informacji

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

lista

693

Eugeniusz NOSAL

19.08.1911 Nowy Sącz

Zwolniony z Auschwitz 20 września 1944 roku

lista

694

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

695

Tadeusz PODLEŻAŃSKI

28.08.1912 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1942 roku przeniesiony do KL Gross-Rosen

lista

696

Mieczysław WYŻYKOWSKI

11.01.1923 Brzozów

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

lista

697

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

698

Tadeusz OPALIŃSKI

09.07.1919 Kraków

Zwolniony z Auschwitz w 1940 roku

 

699

Henryk RUDNICKI (w obozie pod nazwiskiem TOMCZYK)

08.02.1919 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

lista

700

Tadeusz CZARKOWSKI (lub CZERKOWSKI)

Brak informacji

Brak informacji

lista

701

Władysław MAGDOŃ

30.08.1914 Neu-Oderberg-Schönichel

Zginął w Auschwitz w 11 (lub 12) sierpnia 1942 roku

lista

702

Zbigniew KUKLA

11.08.1910 Kalwaria Zebrzydowska

Przeżył

 

703

Józef CHUCHLA

20.02.1922 Nowy Sącz

Zginął w Auschwitz 26 marca 1941 roku

 

704

Edward DRECKI

08.04.1915 Warszawa

Zginął w Auschwitz 31 sierpnia 1941 roku

lista

705

Piotr KIJOWSKI

Brak informacji

Brak informacji

 

706

Kazimierz MISIEWICZ

29.07.1920 Biedacz

W 1944 roku przeniesiony do KL Buchenwald; wojnę przeżył

 

707

Bolesław HERMANOWICZ

10.02.1923 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeniesiony do KL Neuengamme

lista

708

Włodzimierz (lub Mieczysław) BUJAKOWSKI

10.11.1922 Biała Podlaska

Brak informacji

 

709

Kazimierz KNAPCZYK

Brak informacji

Brak informacji

 

710

Czesław BARTYS

01.08.1921 Piotrków Trybunalski

W 1943 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, gdzie został wyzwolony

lista

711

Mieczysław JANUSZEWSKI

01.07.1918 Łódź

Zbiegł z Auschwitz 29 grudnia 1942 roku; schwytany, zginął w drodze do Auschwitz

 

712

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

713

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

714

Stanisław KOPROWIAK

16.01.1900 Gostynin

Zbiegł z Auschwitz

 

715

Leon GRZESIK

20.02.1917 Grzegorzewice

Zginął w Auschwitz w 1941 roku

lista

716

Aleksander GIERMAŃSKI

03.07.1923 Turzepol

W 1943 roku przeniesiony do więzienia w Berlinie; wojnę przeżył

lista

717

Adam SZYMAŃSKI

16.05.1922 Brzozów

Zginął w Auschwitz w 1942 roku

lista

718

Czesław WICHTOROWSKI (w obozie jako HETMAŃCZYK)

04.02.1920 Kraków

Zwolniony z Auschwitz 25 listopada 1941 roku

 

719

Mieczysław BADUREK

10.04.1911 Zakopane

Zginął w Auschwitz 26 września 1940 roku

 

720

Kazimierz RACZEK

24.01.1920 Modlin

Zwolniony z Auschwitz 19 września 1941 roku

 

721

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

722

Tadeusz SKALSKI

20.06.1896 Nowy Targ

Zginął w Auschwitz 15 maja 1941 roku

lista

723

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

724

Janusz MACHNOWSKI

08.11.1913 (brak informacji o miejscu urodzenia)

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, skąd zbiegł

 

725

Romuald MAŃKO

20.01.1890 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zginął w Auschwitz 9 listopada 1941 roku

lista

726

Franciszek WACH

28.09.1894 Ostrowsko

Zginął w Auschwitz 29 listopada 1941 roku

lista

727

Tadeusz CIASTOŃ

20.08.1923 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Zwolniony z Auschwitz w 1942 roku

lista

728

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

729

Stanisław STACHURA

25.04.1918 (brak informacji o miejscu urodzenia)

 

lista

730

Zbigniew DOMASIEWICZ

18.10.1921 Czudec

Przeżył

lista

731

Karol FLAKOWICZ

17.05.1920 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Brak informacji

 

732

Zbigniew KASZYCKI

24.06.192 Kraków

Przeżył

lista

733

Brak informacji o tym więźniu

 

 

 

734

Edmund BUBKA

04.10.1922 Michałowice

Przeżył

 

735

Józef MICHEJ

29.10.1916 Wilno

Zginął w Auschwitz 23 maja 1943 roku

lista

736

Leo ROBAK

25.03.1912 Frysztak

Zwolniony z Auschwitz 28 kwietnia 1943 roku

lista

737

Janusz SZULC

20.02.1920 Poznań

W 1943 roku przeniesiony do KL Neuengamme; wojnę przeżył

 

738

Wiktor GROCHALA

28.03.1920 Kraków

Zwolniony z Auschwitz 28 kwietnia 1942 roku

lista

739

Brak informacji o tym więźniu

 

 

lista

740

Ludwik NIESZPOREK

01.07.1914 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

 

741

Tadeusz MARFIAK

15.06.1903 Myślenice

Zginął w Auschwitz w 1940 roku

 

742

Piotr KOZIEJKO

25.08.1910 Sokółka

Przeniesiony do KL Neuengamme, zginął 3 maja 1945 roku w Zatoce Lubeckiej

lista

743

Stanisław KORECKI

06.03.1914 Wola Kręboszowska

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen; wojnę przeżył

 

744

Jerzy DŁUGOPOLSKI

Brak informacji

Zwolniony z Auschwitz

lista

745

Wiktor PASIKOWSKI

19.11.1913 Łódź

Zbiegł z Auschwitz 29 listopada 1944 roku; przeżył

 

746

Leszek ZAJĄCZKOWSKI

17.12.1922 Brzesko-Okocim

Przeniesiony do KL Neuengamme, a następnie do KL Dachau, gdzie zmarł 3 maja 1945 roku

 

747

Adam DERNOGA

Brak informacji

Przeniesiony do KL Neuengamme, gdzie zginął w 1943 roku

lista

748

Mieczysław ZIĘĆ (po wojnie używał nazwiska ZEWSKI)

06.11.1921 Słotwina

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Gross-Rosen; wojnę przeżył

 

749

Józef BALTAZIŃSKI

Brak informacji o dacie urodzenia, urodzony w Jasieniu koło Brzeska

Zwolniony z Auschwitz

lista

750

Józef STANKIEWICZ

14.03.1905 Bochnia

Przeniesiony do KL Neuengamme, skąd w 1944 roku trafił do KL Buchenwald, gdzie zginął 31 sierpnia 1944 roku

 

751

Feliks GURGUL

29.11.1921 Brzesko

Zginął w Auschwitz 5 lutego 1941 roku

 

752

Józef STÓS

15.03.1921 Okocim

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, a następnie do KL Buchenwald; wojnę przeżył

 

753

Kazimierz BRZESKI

27.03.1908 Brzesko

Zwolniony z Auschwitz 12 marca 1942 roku

 

754

Wojciech PETTERS (w obozie pod nazwiskiem BARCZ)

21.10.1912 Wilno

W styczniu 1945 roku ewakuowany do KL Mauthausen, gdzie doczekał wyzwolenia

 

755

Franciszek ZIĘTY

21.01.1903 (brak informacji o miejscu urodzenia)

Przeżył

lista

756

Józef BAŁUK

8.03.1890 Kraków

Pracownik PKP, zginął w KL Auschwitz 18 lutego 1941 roku

lista

757

Adam MORAWSKI

09.10.1902 Poznań

Przeżył

lista

758

Ignacy PŁACHTA

14.05.1921 Łódź

W 1944 roku przeniesiony do KL Sachsenhausen, a następnie do KL Buchenwald; wojnę przeżył

 

* Źródło: Państwowe Muzeum Auschwitz - Birkenau.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.